سرطان گوش چیست؟

سه‌شنبه 13 شهریور 1397 ساعت 00:01

سرطان گوش چیست؟

سرطان بخش غیر طبیعی و رشد سلول های بدن است، تمام اعضای بدن، از جمله گوش، در معرض خطر این حادثه نیست، سرطان گوش ها چیزهای گوناگون است که ما قصد داریم در این مقاله به آن اشاره کنیم . سرطان گوش و همچنین همه انواع سرطان ها می توانند در صورت خوش خیم درمان شوند اما اگر تاخیر در تشخیص وجود دارد و همچنین عدم پیگیری درمان، ممکن است بیمار فوت کند. سرطان گوش در لایه های مختلف گوش و در بعضی موارد سرطان پوست رخ می دهد که در گوش اتفاق می افتد، به همین دلیل است که سرطان گوش گوش یا پوستی که در ناحیه بیرونی، داخلی و گوش رخ می دهد ... سرطان گوش است.
سرطان سلول پایه

کارسینوم اولیه سلولی شایع ترین نوع سرطان پوست است که در داخل یا خارج از پوست تاثیر می گذارد و می تواند در اوایل مراحل اولیه درمان شود.
کارسینوم سلول پانکراس

سرطان سلول سلولی، مانند سرطان سلولی، یک نوع اساسی از سرطان پوست است که کمی شدیدتر اما قابل درمان است. این سرطان با پوسته پوسته شدن و پوسته پوسته شدن و قرمزی و زخم ها در ناحیه گوش، به ویژه لبه های گوش مشخص می شود و در سایر قسمت های بدن، مانند دهان و لب
سرطان ملانوم

خطرناک ترین سرطان ملانوما به دلیل آن است که توانایی آسیب رساندن به سلول ها و بافت های اطراف آن را دارد. همچنین با توجه به مشکل تشخیص و عدم علائم مانند تغییر رنگ در پوست و ... این سرطان قبل از تشخیص اولیه تشدید تشخیص داده می شود و درمان بسیار دشوار خواهد بود. در ملانوما، ملانوسیت ها، که لایه های پوست را تشکیل می دهند، سرطانی هستند.
سرطان گوش خارجی

سرطان گوش خارجی نوعی سرطان گوش است که اغلب به عنوان زخم های پیشرفته دیده می شود، سرطان گوش خارجی به طور عمده به عنوان سرطان پوست شروع می شود و سپس بر گوش اثر می گذارد. در بعضی موارد، سرطان گوش حتی مغز را آسیب می زند، این نوع سرطان در گوش خارجی اتفاق می افتد که در مراحل اولیه می تواند به راحتی با عمل جراحی درمان شود و از پیشرفت آن جلوگیری شود.
سرطان کانال گوش

سرطان مثانه یکی از انواع سرطانهاست. سرطان در کانال گوش و اغلب در ناحیه گوش داخلی دیده می شود. این نوع سرطان در حضور تومور در کانال گوش شناسایی می شود و می تواند در مرحله اولیه با عمل جراحی درمان شود.
راه برای تشخیص سرطان گوش

تشخیص قطعی سرطان در این مناطق با بیوپسی یا نمونه برداری وجود ندارد و در حال حاضر هیچ جایگزینی برای آن وجود ندارد. روش های تصویربرداری مانند CT اسکن یا MRI نشان دهنده میزان گسترش تومور به بافت های اطراف است.
درمان سرطان گوش چیست؟

درمان سرطان گوش در سه راه ممکن است. درمان سرطان های غیرطبیعی با روش جراحی: در این روش جراحی برای حذف سلول و بافت سرطانی استفاده می شود. درمان سرطان گوش با پرتودرمانی: پرتودرمانی در مواردی که گسترش سرطان به راحتی با کمک جراحی درمان می شود بسیار مفید است. در این روش، اشعه های رادیواکتیو انرژی بالا می توانند برای از بین بردن سلول های سرطانی مورد استفاده قرار گیرند. برای درمان سرطان اکتال با شیمیدرمانی: شیمی درمانی روشی است که برای درمان داروها و مواد شیمیایی برای درمان استفاده می شود، این روش در مرحله آخر درمان به کار می رود، زیرا آسیب های ثانویه زیادی وجود دارد. در نهایت یکی از دلایل اصلی ایجاد سرطان کشنده، مرگ است، تشخیص دیرهنگام سرطان، و همچنین گمراه کننده در متخصص مناسب و نادیده گرفتن علائم که ممکن است به نظر شما کوچک باشد، اما در واقع این علائم علل کوچک خطر سرطان

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد